Data

10 Najlepszych Atrakcji w Świnoujściu

Wczasy nad polskim morzem sprzyjają relaksowi i zachęcają do wspólnego spędzania czasu z rodziną, czy też drugą połówką. Świnoujście  atrakcje w tej miejscowości są na tyle zróżnicowane, że pośród wielu propozycji znajdą coś dla siebie miłośnicy plażowania, lokalnej historii, sportów wodnych, a także pieszych oraz rowerowych wycieczek, podczas których można zachwycać się nadmorską naturą. Zachęcamy Państwa do lektury – przygotowaliśmy kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę, tworząc plan wycieczki.

Plaża w Świnoujściu i Stawa Młyny

Długie oraz piaszczyste plaże to chyba największe atrakcje w Świnoujściu, które przyciągają jak magnes turystów z całej Polski. I nic w tym dziwnego! W granicach Świnoujścia ciągną się one przez 10 kilometrów, a miejscami ich szerokość dochodzi do siedemdziesięciu metrów! Robi to niezwykłe wrażenie – spokojnie starczy zatem miejsca dla osób, które chcą się poopalać, miłośników siatkówki, jak i dzieci budujących swoje piaskowe zamki. 

Jeżeli chodzi o plaże, to są to bardzo znane i polecane atrakcje w Świnoujściu. Są tak czyste, że otrzymały certyfikat "Błękitnej Flagi". W przerwie od kąpieli i zabawy warto udać się do Stawa Młynu. Znajduje się on na końcu falochronu, zaraz koło ujścia rzeki Świny. To atrakcyjny punkt i najbardziej rozpoznawalne miejsce w Świnoujściu, w którym można robić ciekawe zdjęcia. 

Promenada w Świnoujściu 

Świnoujście – atrakcje turystyczne takie jak promenada to obowiązkowy punkt każdej wycieczki. W okolicach deptaka znajduje się wiele lokali gastronomicznych, stanowisk z lodami i goframi, czy też straganów z pięknymi pamiątkami. Z pewnością warto tu przyjść wieczorem, aby poznać uroki tej miejscowości nawet po zmroku. 

Coś dla fanów historii – Podziemne Miasto 

Co warto zobaczyć w Świnoujściu, a nie jest takie oczywiste? Z pewnością Podziemne Miasto, które znajduje się na Wyspie Wolin. Na tą atrakcję można natknąć się, odwiedzając muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Wycieczki organizowane są tu z przewodnikiem, który dostosowuje program zwiedzania do wieku uczestników – śmiało więc mogą tu Państwo zabrać swoje pociechy. 

Świnoujście atrakcje – Park Zdrojowy 

Jak widać atrakcje w Świnoujściu i okolicach są bardzo zróżnicowane. Wśród ciekawych miejsc na uwagę zasługuje także Park Zdrojowy, który liczy sobie 40 ha. Idealne miejsce na spacery, zwłaszcza w sezonie, kiedy połacie zieleni przeplatają się różnokolorowymi kwiatami i krzewami. Na całym obiekcie znajdują się również place zabaw oraz punkty, na których mogą rozstawiać się artyści. 

Coś dla dzieci i całej rodziny 

Po całodniowym plażowaniu, spacerach oraz zwiedzaniu czas na zabawę. Świnoujście atrakcje dla dzieci  nie sposób w tej kategorii pominąć aquaparków, które można odwiedzić w samym mieście oraz w jego okolicach. 

Latarnia morska

Będąc nad polskim morzem nie można przegapić tego punktu. Latarnia morska w Świnoujściu to atrakcja – nie sposób jej pomylić. Ta wysoka wieża zbudowana jest z cegły i ma wysokość 68 metrów! To daje jej tytuł jednej z najwyższych latarni na świetnie – oczywiście można się na nią wspiąć, pokonując zawrotne 308 stopni. Można z niej oglądać miasto i okolice Świnoujścia. 

Forty artyleryjskie – popularne atrakcje Świnoujście 

Czego jeszcze nie pominąć podczas urlopu? Co zwiedzić w Świnoujściu? Z pomocą przychodzą nam aż trzy ciekawe forty, które znajdują się w różnych lokalizacjach. Mowa tu o:

  • Forcie Anioła,
  • Forcie Gerharda,
  • Forcie Zachodnim. 

Są to popularne atrakcje w Świnoujściu, które otwarte są przez cały rok. Godziny otwarcia i ceny biletów można sprawdzić na głównych stronach obiektów. 

Muzeum Rybołówstwa – coś dla miłośników lokalnej kultury 

W Świnoujściu atrakcje turystyczne często odnoszą się do muzeów. Tak też jest i w tym przypadku. W Muzeum Rybołówstwa można lepiej poznać region, w którym się aktualnie przebywa. Cały obiekt mieści się w budynku dawnego ratusza – nie da się go zatem przegapić. 

Dzielnica uzdrowiskowa

To coś dla miłośników zabytkowej zabudowy. Przeglądając atrakcje Świnoujście warto zaplanować także czas na odpoczynek, podczas którego można pooglądać uzdrowiskową zabudowę, gdzie na pierwszy plan wysuwają się piękne kamienice oraz wille, postawione na tym terenie ponad 100 lat temu

Różnorodne sporty wodne 

Jeżeli chodzi o najciekawsze atrakcje dla dzieci w Świnoujściu oraz dorosłych, to na koniec warto zainteresować się sportami wodnymi. W sezonie można spróbować swoich sił i wybrać się na kajaki oraz nauczyć żeglować. Poszukiwacze adrenaliny mogą pokusić się na windsurfing, czy też kitesurfing.

Jak widać atrakcje Świnoujście nie pozwalają się nudzić w tej miejscowości – zarówno w sezonie letnim, jak i zimą. Zachęcamy do poznawania nadmorskiej natury, poznawania historii, a także pieszych wycieczek. Nasze apartamenty Świnoujście będą dla Państwa świetną bazą wypadową – blisko niego znajduje się plaża oraz promenada. Będą mogli w nich Państwo odpocząć nawet pomiędzy poszczególnymi atrakcjami. Największą popularnością w naszym kompleksie cieszą się apartament z widokiem na morze w Świnoujściu, z okien których o każdej porze dnia i nocy można podziwiać okolicę.