LUKSUSOWE
APARTAMENTY

Z WIDOKIEM NA BAŁTYK
2018-02-21

Cechy apartamentów luksusowych


Duża różnorodność na rynku nieruchomości wymusiła na deweloperach konieczność określenia cech nieruchomości luksusowych. Czym cechują się apartamenty o podwyższonym standardzie?

Rozkład pomieszczeń

Rozkład pomieszczeń w apartamentach luksusowych cechuje się wyodrębnioną strefą sypialnianą i gościnną (dzienną), która może być połączona z kuchnią. Całość musi być przestronna i koncepcyjnie zaplanowana, by każda ze stref odznaczała się swoją indywidualną przestrzenią i klimatem. 

Widok zza okna

Widok zza okna to niezmiernie ważny czynnik przy wyborze mieszkania. To zwykle pierwsza rzecz, jaka rzuca się w oczy po wejściu do pomieszczenia. W apartamentach luksusowych widokiem zza okna jest zwykle panorama miasta, pobliski park, widok na morze. Krajobraz wokół apartamentów luksusowych można także podziwiać przez balkon, bądź taras, co także jest jedną z cech nieruchomości luksusowych. 

Okolica

Apartamenty luksusowe są przeważnie usytuowane w ciekawszych, bogatszych częściach miasta, skąd dojazd do centrum jest łatwy i szybki. Wokół znajdują się punkty usługowe, restauracje, parki etc. 

Architektura

Nowoczesna i dobrze przemyślana architektura świadczy o renomie budynku. Ważną rolę odgrywa także zagospodarowana przestrzeń wokół nieruchomości. Koniecznością jest roślinność okalająca teren wokół budynku.


Projekt i wykonanie FN-Serwis Sp. J.