Wyjątkowe
apartamenty

— nad Bałtykiem —

Wakacje nad morzem – Polacy chętnie wybierają Bałtyk

Kończą się wakacje. Okazuje się, że wielu Polaków jako miejsce ich spędzania wybrało nadmorskie kurorty. I to nie na południu Europy, ale nad Bałtykiem! W dodatku sezon jeszcze się nie kończy, a eksperci przewidują kolejne dobre miesiące.

Liczby mówią same za siebie

Według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki w ubiegłym roku nad polskim morzem lipiec i sierpień spędziło 33% Polaków wypoczywających w kraju. Taką popularność polskich nadmorskich kurortów widać już od kilku lat, a tendencja jest wyraźnie wzrostowa. Wszystko wskazuje więc na to, że w tym roku wynik będzie podobny – trzymamy kciuki, by był jeszcze lepszy. Wskazują na to wyniki z miesięcy poprzedzających tak zwany wysoki sezon. Liczba turystów odwiedzających nadmorskie kurorty w kwietniu i maju była w tym roku wyraźnie wyższa, niż rok wcześniej.

Dobra baza noclegowa i dłuższy sezon

Główną siłą napędową tej popularności polskich nadmorskich kurortów jest bardzo dobrze rozwinięta – i wciąż się rozwijająca – baza noclegowa. Wybór miejsc noclegowych jest na tyle szeroki i zróżnicowany, że każdy turysta może znaleźć ofertę dopasowaną do swoich potrzeb i zasobności portfela. Jednocześnie eksperci zwracają uwagę na fakt, że sezon turystyczny jest coraz dłuższy. Wśród turystów nie brakuje osób, które cenią sobie spokój i unikają szczytu sezonu, gdy nadmorskie miejscowości są dla nich zbyt zatłoczone. Można więc spodziewać się, że nad Bałtykiem turystów nie zabraknie również we wrześniu, a nawet w październiku.

Doskonałe wieści dla inwestorów

Te doniesienia znad Bałtyku są oczywiście niezwykle dobre dla inwestorów. Pokazują wyraźnie, że inwestycja w apartamenty na wynajem krótkoterminowy nad polskim morzem to bardzo dobre posunięcie. Nic nie wskazuje, by w kolejnych latach ten trend miał się odwrócić, spokojnie można więc spodziewać się, że apartamenty jeszcze długo będą przynosiły zyski.