Wyjątkowe
apartamenty

— nad Bałtykiem —

Świnoujście, piękne i pełne atrakcji uzdrowisko

Nie każda miejscowość może zostać uzdrowiskiem. Taki tytuł nosi Świnoujście, w którym znajdują się nasze apartamenty. Jakie warunki miasto musi spełnić, aby poszczycić się takim wyróżnieniem?

To, że Świnoujście jest piękne i pełne atrakcji widać już na pierwszy rzut oka. Warto jednak wiedzieć, że jako jedno z niewielu miast funkcjonuje również jako uzdrowisko. Uzyskanie takiego miana nie jest prostą sprawą. Ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o Lecznictwie Uzdrowiskowym, Uzdrowiskach i Obszarach Ochrony Uzdrowiskowej oraz O Gminach Uzdrowiskowych jasno definiuje, jakie warunki dany obszar musi spełniać, aby zyskać status uzdrowiska.

Jakie są cechy uzdrowiska?

  • klimat posiadający walory lecznicze oraz przyrodnicze
  • spełnianie warunków stawianych przez przepisy dot. ochrony środowiska
  • unikalne, naturalne złoża surowców uzdrowiskowych
  • placówki opieki zdrowotnej udzielające usług związanych z lecznictwem uzdrowiskowym
  • szpitale i sanatoria o wysokim standardzie
  • sprzęt i urządzenia pozwalające korzystać z uzdrowiskowych zasobów naturalnych,

Uzdrowiska uznawane są przez Radę Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw zdrowia.

Uzdrowiska cieszą się dużą popularnością. Czyste powietrze i środowisko przyciągają w sezonie zarówno osoby poszukujące miejsca na rekonwalescencję jak i turystów, którzy pragną spędzić wakacje w atrakcyjnej lokalizacji. Dlatego właśnie Świnoujście dba o obie te grupy, udostępniając najwyższej klasy usługi medyczne, dbając o warunki przyrodnicze jak i budując takie atrakcje jak marina morska, drogi rowerowe czy port promowy, z którego łatwo możemy dostać się do kilku europejskich miast. Nic dziwnego, że miasto stało się celem inwestorów.