Wyjątkowe
apartamenty

— nad Bałtykiem —

Świnoujście - miasto najczystszych plaż w Polsce

Świnoujście to miasto, które zachwyca nie tylko historią. Na jego walory wpływa w dużej mierze przyroda oraz lokalizacja miasta. Świnoujście to miejsce, w którym można na nowo zakochać się w Bałtyku. Nasze morze – w opowieściach zimne i nieprzyjazne, w Świnoujściu nabiera nowego wymiaru. Tutaj woda styka się z najczystszym piaskiem w całej Polsce.

Błękitna Flaga nad plażą Świnoujścia

W granicach miasta znajduje się aż 10 kilometrów plaż. Charakteryzuje je czysty piasek, obszerne kąpieliska, łagodne zejście do morza. W niektórych momentach szerokość plaży sięga nawet 70 metrów. Granicę między miejscowością a plażą stanowią wydmy. Plaże, na które zaprasza Świnoujście zostały oznaczone certyfikatem Błękitnej Flagi. To międzynarodowe oznaczenie przyznawane kąpieliskom, które spełniają najwyższe standardy w zakresie dostępności, bezpieczeństwa, ochrony środowiska i informacji. Świnoujskie plaże to także wizerunek mieszkańców miasta i turystów. Dzięki dużej świadomości przybywających do miasta ludzi, plaże pozostają czyste.

Plaże w Świnoujściu – wymarzone miejsce na spacer

Tak czyste i przyjemne plaże są idealne nie tylko na typowe spędzanie czasu pod parasolem czy na ręczniku. Plaże w Świnoujściu to idealne miejsce na spacery lub poranny jogging. Krajobraz świnoujskich plaż wzbogacają malownicze elementy takie jak chociażby znak rozpoznawczy miasta – Stawa Młyny. Stawa jest znakiem nawigacyjnym umieszczonym bez użycia kotwicy. Ta najbardziej charakterystyczna dla polskiego krajobrazu znajduje się na końcu Falochronu Zachodniego w Świnoujściu, gdzie została postawiona już pod koniec XIX w.

Promenada – spacerowa alternatywa dla plaży

Nie tylko plaże cieszą się w Świnoujściu czystością i porządkiem. Równolegle do linii brzegowej Bałtyku, w Świnoujściu znajdują się także promenady – Promenada Nadmorska oraz Promenada nad Świną. To deptaki ulokowane między starówką a morzem, które mogą stanowić idealną propozycję dla osób przemieszczających się na rowerach lub poszukujących relaksu bliżej zabytkowej architektury.