Wyjątkowe
apartamenty

— nad Bałtykiem —

Świnoujście atrakcyjnym miejscem dla inwestorów

Świnoujście cechuje się licznymi walorami przyrodniczymi, kulturowymi oraz turystycznymi – jest miejscem z najszerszą plażą w Polsce, posiada status uzdrowiska, nazywany jest krainą 44 wysp, posiada szlaki rowerowe prowadzące do zachodnich sąsiadów, jak również wiele restauracji czy pubów. Mnogość korzystnych cech miasta wpływa na zwiększony popyt na rynku nieruchomości.

W 2016 r. 51% Polaków dokonało lokaty kapitału w nieruchomościach. Wskazuje to na niesłabnącą popularność tej formy inwestowania. Przeprowadzone analizy rynku wskazują, że największy zwrot z inwestycji przynoszą apartamenty zlokalizowane nad morzem, szczególnie w zachodniej części wybrzeża. Decydują o tym czynniki wpływające na atrakcyjność tej części Pomorza, jak również wymagania, potrzeby i preferencje klientów. Świnoujście bardzo korzystnie prezentuje się pod względem uwarunkowań ekonomicznych oraz położenia. Rocznie odwiedza je ponad 2,5 miliona turystów, co czyni je jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce. Sąsiedztwo zachodniej granicy wpływa na turystykę, bardzo komfortowo można dostać się do Niemiec, a od Berlina dzieli go 3 godziny podróży samochodem. Miasto stawia na rozwój, czego dowodem jest otrzymanie dofinansowania z Unii Europejskiej na budowę tunelu pod rzeką Świną, który połączy dwie części Świnoujścia. Miasto jest szczególnie atrakcyjne dla sympatyków aktywnego spędzania czasu – kolarstwo, żeglarstwo, kitesurfing czy spacery, ponieważ miasto w szczególności sprzyja tym aktywnościom.

Świnoujście staje się coraz bardziej atrakcyjne pod względem inwestowania w nieruchomości, rosnąca popularność powoduje także wzrost cen, dlatego warto podjąć decyzję o zakupie jak najwcześniej, aby procent zwrotu był jak największy.