Wyjątkowe
apartamenty

— nad Bałtykiem —

Sposób na aktywny wypoczynek na plaży – Kitesurfing

Wielbiciele sportu świetnie odnajdą się przyjeżdżając w celu aktywnego wypoczynku do Świnoujścia. Bieganie plażą, wycieczki rowerowe, pływanie czy kitesurfing to tylko jedne z wielu możliwości, jakie oferuje to miejsce. Miasto te szczególnie charakteryzuje się bardzo dobrymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, stąd duża ilość różnych szkółek, w tym kitesurferskich.

Czym właściwie jest kitesurfing?

Należy do grupy sportów wodnych napędzanych wiatrem, którego niezbędnym elementem jest sprzęt składający się z latawca i deski do poruszania się po wodzie. Chociaż nazwa zawiera surfowanie, kitesurfing nie potrzebuje fal – wiatr jest jedyną siłą napędową deski generowaną przez latawiec typu spadochron. Preferowanymi lokalizacjami do uprawiania tego sportu są miejsca o płaskim dnie, ponieważ wtedy woda jest gładsza, co ułatwia start i lądowanie.

Czy ten sport jest bezpieczny?

Kilka lat temu kitesurfing był uważany za niezwykle niebezpieczny sport. Oczywiście nadal istnieje wiele zagrożeń. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat w branży rozwinęło się wiele systemów, dzięki którym ten sport stał się o wiele bezpieczniejszy. Biorąc udział w kursie renomowanej szkoły kitesurfingu  nabędzie się podstaw, które pomogą od pierwszego dnia na wodzie.

Unikanie lenistwa w czasie wakacji wyjdzie na dobre, dlatego kitesurfing może okazać się świetną opcją. Wybierając się do Świnoujścia, w nauce tego sportu pomoże szkoła kitesurfingu, zlokalizowana na pobliskiej plaży, zaledwie 200 metrów od Apart Parku.