Wyjątkowe
apartamenty

— nad Bałtykiem —

Początkujący inwestor. Skąd brać wiedzę na temat inwestowania?

Trzymanie pieniędzy na koncie w banku czy pod poduszką nie jest najlepszym pomysłem – znacznie lepiej je zainwestować. Pytanie tylko, jak to robić mądrze. Nie mając własnych doświadczeń z inwestowaniem dobrze jest skorzystać z wiedzy innych. Gdzie najlepiej szukać porad dotyczących inwestowania?

Media społecznościowe
Niewyczerpaną kopalnią wiedzy jest oczywiście internet. Bez trudu znajdziemy tu specjalistyczne portale i blogi poświęcone inwestowaniu. Osoby, które wolą słuchać niż czytać powinny skupić się na kanałach YouTube lub podcastach. Mogą one być doskonałym źródłem informacji o inwestowaniu, a dzięki możliwości komentowania czy wysłania wiadomości do autorów, możemy nawiązać z nimi bezpośredni kontakt i zadać pytania, na które nie udało nam się znaleźć odpowiedzi. Większość internetowych twórców to pasjonaci tematu, a przedstawiane treści opierają na własnych doświadczeniach. Należy jednak pamiętać, że bloga czy kanał wideo założyć może każdy i nikt nie weryfikuje przekazywanych przez niego informacji. Nie należy zatem ufać w ciemno wszystkiemu, co przeczytamy lub usłyszymy w internecie.

Książki
Wcale nie muszą być z księgarni – coraz częściej spotyka się e-booki. Siła książki opiera się na osobie jej autora. Trudno wyobrazić sobie, by jakieś wydawnictwo wydało książkę autora anonimowego i nie mogącego pochwalić się odpowiednim doświadczeniem z zakresu inwestowania. Pod tym względem książki wydają się zatem bezpieczniejszym – choć nieco mniej powszechnym i trudniej dostępnym – źródłem wiedzy.

Szkolenia
Doświadczeni inwestorzy chętnie dzielą się swoją wiedzą również podczas szkoleń. Oczywiście płatnych, ale jeżeli zamierzasz zainwestować kilkaset tysięcy złotych, to wydanie ułamka tej kwoty, by dowiedzieć się jak jej nie stracić bezpowrotnie wydaje się rozsądnym posunięciem. I wcale nie musisz jechać do sąsiedniego miasta, bo akurat tam odbywa się szkolenie. Nie musisz nawet wychodzić z domu! Wiele szkoleń odbywa się online, w formie webinarów.

To oczywiście tylko kilka najpopularniejszych i najłatwiej dostępnych narzędzi – na początek przygody z inwestowaniem powinno wystarczyć.