Wyjątkowe
apartamenty

— nad Bałtykiem —

Mieszkanie „pod klucz” – warto płacić więcej?

Ilość inwestycji mieszkalnych w Polsce znacząco wzrosła w ostatnim czasie. Standard i architektura obiektów coraz częściej odpowiada poziomowi nieruchomości na zagranicznych rynkach.  Decydując się na zakup mieszkania, klient rynku pierwotnego zazwyczaj otrzymuje w ofercie tylko możliwość nabycia powierzchni w standardzie deweloperskim. Branża jednak stale się zmienia i w odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów coraz częściej pojawia się opcja zakupu „pod klucz”.
Co to oznacza i jakie niesie ze sobą korzyści?

Standard „pod klucz”

Mieszkanie „pod klucz” jest praktycznie gotowe do zamieszkania lub wynajmu. Rynek oferuje oczywiście różne standardy, które w zależności od ceny będą różnić się poziomem wykończenia oraz umeblowania. Apartament w standardzie „Complete” w obiekcie ApartPark charakteryzuje się pełnym wyposażeniem oraz wykończeniem o najwyższej jakości – podłogi z paneli winylowych wodoodpornych, posadzka z płytek gres czy żywica typu Caperol na balkonie. Kuchnia z pełnym aneksem, meblami w zabudowie, zlewozmywakiem oraz lodówką, łazienka z kabiną, a salon wyposażony w telewizor 40”.

Oszczędność czasu

Kupując mieszkanie w pełni wykończone i wyposażone znacznie oszczędzamy czas, który zostałby poświęcony na cały proces z tym związany. Optymalizacja na tym poziomie jest znacząca, ponieważ wszystkie działania, w tym projektowanie, prace, zakup mebli i tym podobne wymagają sporego osobistego zaangażowania i częstej kontroli postępów.

Optymalizacja kosztów

Decydując się na zakup apartamentu w określonym standardzie umowa przedstawia nam pełną kwotę dokonywanej inwestycji. Znając wszystkie koszty związane z zakupem możemy lepiej rozporządzać budżetem oraz przyszłymi wydatkami.  Jednocześnie finansując apartament kredytem, jesteśmy w stanie jasno określić zapotrzebowanie finansowe. W przeciwnym razie, gdy zdecydujemy się na standard deweloperski, nie możemy jednoznacznie przewidzieć jaka będzie przybliżona końcowa kwota całej inwestycji. Wszelkie negocjacje oraz zakup materiałów dokonuje się samodzielnie lub przy wsparciu ekipy budowanej, więc nie można liczyć na większe rabaty. Wszystko to wiąże się ze sporym osobistym zaangażowaniem, które nie koniecznie przełoży się na oszczędność.

Inwestorzy podejmują różne decyzje dotyczące alokacji zasobów, w zależności od pobudek jakimi się kierują. Jednak przedstawione przez nas korzyści mogą znacznie ułatwić proces zakupu apartamentu, w momencie, gdy chce się natychmiast w nim zamieszkać lub wynająć. Opcja zakupu „pod klucz” idealnie sprawdzi się dla osób, które nie mają możliwości poświęcenia czasu na kwestie związane z wykończeniem mieszkania, lub po prostu tych, które nie chcą angażować się w ten temat.
Zachęcamy do rozważenia wszystkich wad oraz zalet związanych z zakupem apartamentu w poszczególnym standardzie.