Wyjątkowe
apartamenty

— nad Bałtykiem —

Kim jest operator nieruchomości?

Najem krótkoterminowy jest coraz popularniejszą formą inwestowania. Początkujący inwestorzy mogą jednak mieć problemy z odpowiednim zarządzaniem wynajmowaną nieruchomością. Z pomocą przyjść mogą wykwalifikowani zarządcy, zwani operatorami wynajmu lub operatorami nieruchomości.

Najem krótkoterminowy jest wymagający
Najem krótkoterminowy – zwany również dobowym – wymaga znacznie więcej zaangażowania, niż długoterminowy. Osoby korzystające z wynajmowanego apartamentu zmieniają się co kilka, góra kilkanaście dni. Należy zatem zapewnić ciągłą reklamę obiektu, pilnować kalendarza rezerwacji, dbać o stałe utrzymanie porządku i bieżącą obsługę wciąż zmieniających się klientów. Ich zadowolenie jest niezwykle istotne – zadowoleni z pobytu prawdopodobnie do nas wrócą i polecą swoim znajomym. Odpowiednia obsługa takiej nieruchomości wymaga sporo wiedzy, doświadczenia i czasu. Dla początkujących inwestorów może być to zniechęcające – wszak decydując się na inwestycję liczymy na zwrot poniesionych kosztów i późniejsze przychody bez większych dodatkowych zobowiązań. Tymczasem wynajem krótkoterminowy to nieustanna praca. Na szczęście obsługę nieruchomości na wynajem krótkoterminowy powierzyć można specjalistom.

Operator zajmie się wszystkim
Coraz więcej jest na rynku ofert tak zwanych operatorów nieruchomości, skierowanych właśnie do inwestorów nastawionych na najem dobowy. Operator jest swego rodzaju zarządcą nieruchomości, zdejmującym z barków inwestora związane z najmem obowiązki. Dzięki temu nie muszą oni poświęcać wynajmowanemu apartamentowi zbyt wiele uwagi i czasu. Po stronie operatora jest zatem dbanie o stałe obłożenie apartamentu, nadzór nad nim, sprzątanie czy konserwacja. Operator dba również o kontakt  z najemcami – wydaje im klucze, pobiera kaucję, rozlicza się. Działania operatora przedstawiane są inwestorowi najczęściej w formie raportów. To doskonałe rozwiązanie, które znacząco przyczynia się do rosnącej popularności najmu krótkoterminowego i czyni go znacznie przystępniejszym dla szerokiego grona inwestorów.