Wyjątkowe
apartamenty

— nad Bałtykiem —

Coraz lepsza sytuacja na rynku nieruchomości luksusowych

Coraz lepsza sytuacja na rynku nieruchomości luksusowych. Tendencja wzrostowa utrzyma się kolejne 5 lat.

Od 2012 do 2016 roku wartość polskiego rynku nieruchomości premium i luksusowych wzrosła o ponad 40% . Co więcej, zmiany idą w dobrym kierunku i tendencja wzrostowa ma utrzymać się przez najbliższe kilka lat.

3,6 miliarda złotych to wartość rynku apartamentów i rezydencji sprzedanych w 2016 roku za cenę przynajmniej miliona złotych. Takie dane przedstawia raport Poland Sotheby’s International Realty. Jest to bardzo dobry wynik, względem wyniku z 2012 roku, kiedy to wartość sprzedanych nieruchomości wynosiła zaledwie 2,5 miliarda. Równoległy i porównywalny skok dotyczy również liczby transakcji realizowanych w tym segmencie rynku. Na przestrzeni lat 2012 -2016, czyli w okresie ostatnich 5 lat, średnio aż 1815 obiektów klasyfikowanych jako nieruchomości premium i luksusowe, rocznie znajdowało nabywców, a ostatnie 3 lata pokazały, że ta liczba także rośnie.

Według Poland Sotheby’s International Realty w raporcie „Luxury Realty Map” zachowania zarówno obecnych na nim inwestorów, jak i klientów, cechuje dziś większa dojrzałość i profesjonalizm. Niemniej jednak, mimo tak optymistycznych danych i prognoz, faktem jest, że polscy inwestorzy i przedsiębiorcy mają sporo do nadrobienia względem Europejczyków, zamieszkujących Europę Zachodnią czy Amerykanów.

Należy pamiętać, że polskie posiadłości są w dalszym ciągu relatywnie tanie, co przy stałym wzroście zamożności Polaków, może przynieść bardzo ciekawe efekty w ciągu najbliższych 5 lat.