Wyjątkowe
apartamenty

— nad Bałtykiem —

Architektura inspirowana otoczeniem – Lividus

Inwestycja Apart Park zlokalizowana jest w wyjątkowym miejscu na wybrzeżu morza Bałtyckiego – Świnoujściu. Mieście słynącym z szerokich piaszczystych plaż, portu czy leśnej okolicy. Właśnie to naturalne walory lokalizacji posłużyły jako inspiracja do stworzenia projektu II etapu inwestycji – budynku Lividus. Autorem projektu jest wielokrotnie nagradzana w konkursach architektonicznych, trójmiejska pracownia projektowa Pniewski Architekci Sp. z o.o.

Architekci bardzo często w swoich projektach czerpią inspiracje z otoczenia, przykładem może być Galeria Warmińska w Olsztynie, której fasada budynku nawiązuje do ogromnego plastra miodu czy jeden z najbardziej charakterystycznych hoteli w Barcelonie przypominający otwarty żagiel.
Budynek z drugiego etapu inwestycji nosi nazwę Lividus – nazwa w języku łacińskim oznacza granatowy, co jest nawiązaniem do koloru morza. Zaokrąglone narożniki nawiązują bezpośrednio do burt statków, a duże, wstęgowe szklenia dookoła budynku dodają lekkości i nowoczesnego charakteru całej bryle, jednocześnie zapewniając odpowiednie oświetlenie wnętrz. Kolejnym nawiązaniem do żaglowców są balkony okalające budynek. Zabezpieczające je barierki są reinterpretacją morskich fal rozbijających się o burtę statku, a ich materiał nasuwa skojarzenia z pniami okalający teren drzew.
Apartamenty nad Bałtykiem w budynku z prawdziwie morskim klimatem nadają mu jeszcze większej wartości, a ponadto dają poczucie pełnej harmonii z naturą.